Milan slavi Zlatana, neuništivi Šveđanin pobijedio koronu i riješio derbi s Interom

Zabio dva gola za četiri minuta

Ibrahimović: Dvostruki strijelac. TWITTER

17.10.2020

Milan je u čuvenom Derbiju dela Madonina na San Siru savladao Inter s 1:2, a junak je bio Zlatan Ibrahimović

Tek što se oporavio od koronavirusa, Šveđanin se vratio na teren i s dva gola presudio ljutom gradskom rivalu.

Ibrahimović je u 12. minuti izborio penal za svoju momčad. Njegov udarac s bijele tačke zaustavio je Samir Handanovič, ali je Zlatan iz popravnog zabio za 0:1.

Samo četiri minute kasnije je nakon asistencije Rafaela Leaoa postigao svoj drugi gol, ispostavit će se i odlučujući.

Inter je u 29. minuti uspio smanjiti rezultat preko Romelua Lukakua, ali nije uspio doći do izjednačenja.

Lukaku je bio tragičar. Propustio je tri velike prilike, od čega dvije u samoj završnici susreta.

Milanu je večerašnja pobjeda bila maksimalna četvrta ove sezone i trenutno je prvoplasirani s 12 bodova.

Inter se sedam bodova nalazi na šestom mjestu.