Juventusu ne ide bez Ronalda, nije uspio savladati novog prvoligaša Krotone

Kiks "Stare dame"

A. V.

Prvak Italije ostao bez očekivane pobjede

Koliko je Kristijano Ronaldo važan za Juventus pokazalo se večeras. Prvak Italije bez svog najboljeg igrača, koji je u izolaciji zbog koronavirusa, nije uspio doći do očekivane pobjede na gostovanju kod novog prvoligaša Krotonea.

Meč je završen rezultatom 1:1, a Krotone je iznenađujuće prvi došao do vodstva golom Simija (Simy) iz jedanaesterca u 11. minuti.

Juventus je izjednačio preko Alvara Morate, kojem je u 21. minuti asistirao Federiko Kijeza (Federico Chiesa).

Kijeza u 60. minuti dobija crveni karton zbog grubog prekršaja i ostavlja svoj tim s igračem manje.

Morata u 76. minuti postiže drugi pogodak, koji je intervencijom VAR-a poništen zbog ofsajda i to je bilo sve.

Poslije četiri odigrana meča Juventus je na učinku od osam bodova, dok je Krotoneu ovo bio prvi bod.