Maestralni Depaj s tri asistencije kreirao pobjedu Liona

"Lavovi" slavili na gostovanju kod Strazbura

Depaj: Sjajna partija. TWITTER

18.10.2020

Odličan meč odigrali su danas u sklopu sedmog kola francuske Lige1 momčadi Strazbura i Liona, a slavio je gostujući tim s 2:3.

Poveo je u 12. minuti golom Tina Kadeverea (Kadewere), kojem je asistirao Memfis Depaj (Memphis Depay).

U 25. minuti bilo je 0:2. Pogodio je Karl Toko Ekambi, a asistent je ponovo bio Depaj.

Sve je bilo riješeno u 42. minuti. Maestralni Depaj se poigrao s odbranom domaćina i dodao do Ekambija, koji je svojim drugim golom povisio na 0:3.

Strazbur je do kraja uspio postići dva gola i ublažiti poraz. Strijelci su bili Habib Dialo (Diallo) u 44. i Žan Aholu (Jean-Eudes Aholou) u 55. minuti.

Lion je tako došao do druge ovosezonske pobjede, dok je Strazbur upisao već šesti poraz.