Ludnica u Seriji A, na tri utakmice palo čak 16 golova

Strijelci raspoloženi

Detalj s utakmice Torino - Kaljari. AGENCIJE

18.10.2020

U prve tri utakmice današnjeg programa u italijanskoj Seriji A palo je čak 16 golova.

Najefikasniji meč odigrali su Bolonja i Sasuolo, a slavili su gosti nakon velikog preokreta s 3:4, iako su gubili s 3:1.

Rodrigo Palasio je donio prednost Bolonji u 9. minuti, a izjednačio je Domeniko (Domenico) Berardi u 18.

Domaći odlaze na odmor s prednošću zahvaljujući golu Matijasa (Mattias) Svanberg iz 39. minute.

U 60. minuti ih na 3:1 odvodi Rikardo (Riccardo) Orsolini. Četiri minute kasnije Filip Đuričić smanjuje na 3:2, a potom Frančeso Kaputo (Francesco Caputo) poravnava rezultat.

Pobjedu Sasuolu autogolom u 77. minuti donosi defanzivac domaćina Takehiro Tomijasu (Tomiyasu).

Prednost od dva gola prokockala je i Fiorentina na gostovanju kod Specije, s kojom je odigrala 2:2.

Gosti su na samom startu šokirali protivnika, postigavši dva brza gola preko Hermana Pecele (German Pezzella) u 2. i Kristijana Biragija (Cristiano Biraghi) u 4. minuti.

Daniele Verde je u 39. minuti smanjio rezultat, a bod Speciji u 75. minuti donio je Dijego (Diego) Farias.

Golijadu smo gledali i na utakmici Torina i Kaljarija, gdje su gosti slavili s 2:3.

Andrea Beloti (Belotti) je s bijele tačke u 4. minuti doveo domaći tim u vodstvo, nakon čega je uslijedio preokret gostiju u režiji Žoaoa (Joao) Pedra i Đovanija (Giovanni) Simeonea, koji su pogađali u 12. i 19. minuti.

Beloti svojim drugim golom u 49. minuti pogađa za 2:2, a tri boda Kaljariju donosi Simeone u 73. minuti.