Džeko dvostruki strijelac u pobjedi Rome

"Vučica" ubjedljivo savladala Benevento

Džeku konačno krenulo. AFP

18.10.2020

Kapiten reprezentacije BiH, Edin Džeko, bio je prvo ime susreta četvrtog kola italijanske Serije A između Rome i Beneventa, koji je završen ubjedljivom pobjedom domaćina rezultatom 5:2.

Džeko je pogađao dva puta i tako stigao do prvih golova ove sezone.

Benevento je ipak prvi poveo u 5. minuti preko Đanluke Kaprarija (Gianluca Caprari).

Izjednačio je Pedro u 31. minuti, a potom je Edin Džeko u 35. minuti pogodio za preokret.

Romi je pred sami kraj prvog poluvremena VAR poništio gol zbog nedozvoljene pozicije.

Gosti su se potom vratili i izjednačili rezultat. Strijelac je u 55. minuti bio Đanluka (Gianluca) Lapadula.

Roma ipak dolazi do novog vodstva preko Džordana Veretua (Jordan Veretout), koji je bio precizan iz penala u 69. minuti.

Potom na scenu ponovo stupa Džeko, koji postiže svoj drugi gol u 78. minuti nakon asistencije Henrika Miktarjana (Henrikh Mkhitaryan).

Konačan rezultat postavlja Karles (Carles) Perez u 89. minuti.

Roma je tako došla do druge pobjede i ima sedam bodova, dok je Benevento na učinku od šest bodova.