LIGA PRVAKA

Juventus golovima Morate do pobjede u Kijevu, Briž u sudijskoj nadoknadi slavio protiv Zenita

Morata s dva gola odlučio pobjednika u Kijevu, Briž slavio u Sankt Peterburgu

Morata: Dvostruki strijelac u pobjedi Juventusa. Twitter

Piše: A. M.

20.10.2020

Odigrane su dvije utakmice prvog kola grupne faze Lige prvaka sa sezonu 2020./21.

Juventus je kao gost savladao kijevski Dinamo rezultatom 0:2, a Klub Briž je u Sankt Peterburgu bio bolji od Zenita 1:2.

Dinamo je odolijevao napadima "Stare dame" u prvom poluvremenu, ali je odbrana domaćih kapitulirala početkom drugog dijela.

Nakon lijepe akcije u 46. minuti šutirao je Dejan Kuluševski (Kulusevski), a na odbijenu loptu natrčao Alvaro Morata i zakucao je u mrežu za vodstvo gostiju iz Torina.

Morata je u 84. minuti udvostručio prednost "Stare dame" i postavio konačnih 0:2.

Briž je poveo u Sankt Peterburgu golom Emanuela Denisa (Emmanuel Dennis) iz 63. minute, a domaći su do izjednačenja došli u 74. minuti kada je Dejan Lovren sjajnim udarcem s više od 25 metara poravnao rezultat.

Gosti iz Belgije su do pobjede došli u sudijskoj nadoknadi golom Čarlsa de Ketelaerea (Charles).

Juventus i Briž su tako pobjedama otvorili novu sezonu Lige prvaka.

Večeras se igra još šest utakmica prvog kola u grupama E, F, G i H.