Edin Džeko. Agencije

Piše: A. M.

22.10.2020

Odigrano je 12 utakmica prvog kola grupne faze Evropske lige.

Roma našeg Edina Džeke nakon preokreta savladala je Jang bojs u Bernu 1:2. Džeko je u igru ušao u 59. minuti i nakon 10 minuta provedenih na terenu asistirao Brunu Peresu za izjednačenje. Potpuni preokret došao je pet minuta kasnije kada je pogodio Maraš Kumbula (Marash Kumbulla).

Prema SofaScore Džeko je dobio ocjenu 7.2, a pogledajte statistiku našeg kapitena koji je na terenu proveo 31 minut.

Statistika Edina Džeke. SofaScore

Mateo Sušić odigrao je svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi njegovog Kluža nad CSKA u Sofiji (0:2).

U duelu Rapida našeg Srđana Grahovca i Arsenala Seada Kolašinca, "Tobdžije" su opravdale ulogu favorita i slavile nakon preokreta 1:2.

Rijeka naših Stjepana Lončara i Luke Menala poražena je od Real Sosijedada minimalnim rezultatom 0:1.

Gojko Cimirot i njegov Standard poraženi su od Glazgov Rendžersa na domaćem terenu 0:2.