NJEMAČKA

Bajern i Levandovski nastavljaju terorisati protivnike, Lajpcig i dalje drži vrh

Favoriti sigurni

Levandovski: Postigao het-trik. AFP

24.10.2020

U njemačkoj Bundesligi danas su odigrana četiri meča petog kola, a očekivane pobjede upisali su Bajern Minhen i Lajpcig.

Bajern je s ubjedljivih 5:0 savladao Ajntrahht Frankfurt, uz het-trik nevjerovatnog Roberta Levandovskog (Lewandowski), koji je pogađao u 10., 26. i 60. minuti.

U strijelce su se upisali još Liroj (Leroy) Sane u 72. i Džamal (Jamal) Musiala u 90. minuti.

Lajpcig je istovremeno nakon preokreta s 2:1 bio bolji od Herte.

Poveli su gosti preko Džona Kordobe (Jhon Cordoba) u 8. minuti, da bi izjednačenje domaćinu već u 11. donio Dajo Upamekano (Dayo Upamecano).

Lajcpig stiže do pobjede u 77. minuti golom Marsela Sabicera (Marcel Sabitzer) iz penala.

Borusija Menhengladbah je u odličnoj utakmici s više preorketa slavila u gostima protiv Mainca s 2:3, dok su jedini meč bez pobjednika odigrali Union Berlin i Frajburg (1:1).