Katalonski mediji napali sudije: VAR je pokrao Barcelonu

Realu dosuđen penal, koji je u gol pretvorio Ramos

Munuera uz pomoć VAR-a dosudio penal za Real Madrid. AFP

A. V.

24.10.2020

Real Madrid je u El Klasiku odigranom u okviru 7. kola La Lige na Kamp Nou savladao Barcelonu s 1:3.

Gosti su poveli golom Federika (Federico) Valverdea u 6. minuti, ali je Ansu Fati izjednačio samo dva minuta kasnije.

Real je u novo vodstvo doveo Serhio (Sergio) Ramos iz penala u 63. minuti, a pobjedu kraljevske momčadi ovjerio je Luka Modrić majstorskim golom u 90. minuti.

Ključni trenutak susreta dogodio se u 62. minuti, kada je Klemen Lengle (Clement Lenglet) oborio Serhija Ramosa u kaznenom prostoru.

Sudac Martinez Munuera prvo nije ništa dosudio, ali je na sugestiju VAR-a pregledao snimku. Nakon kratke pauze dosudio je penal koji je rutinski realizirao Serhio Ramos.

Katalonski mediji su nakon utakmice očekivano napali sudiju, a isto je učinio i Barcin trener Ronald Kuman (Koeman) koji se požalio da VAR konstantno radi protiv Barcelone.

- VAR je pokrao Barcelonu u El Klasiku - naslov je izvještaja utakmice na portalu lista Sport koji je u tekstu dodatno kritizirao suđenje.