Novi kiks Juventusa, hrabra Verona nosi bod iz Torina

"Stara dama" drugi uzastopni meč ostala bez očekivane pobjede

Dibala: Propustio dvije velike šanse u završnici susreta. AFP

25.10.2020

Aktuelni italijanski prvak Juventus drugi vezani meč ostao je bez očekivane pobjede.

Nakon što su remizirali na gostovanju s Krotoneom (1:1), Pirlovi izabranici večeras su na domaćem terenu nisu uspjeli savladati Veronu (1:1).

Veroni je u 16. minuti poništen gol zbog ofsajda, baš kao i Juventusu u 45. minuti.

Prije tog poništen gola, koji je postigao Alvaro Morata, Juventus je imao dvije odlične prilike preko Federika Bernardeskija (Federico Bernardeschi) i Huana Kvadrada (Juan Cuadrado), no rezultat se nije mijenjao.

Šok za "Staru damu" uslijedio je u 60. minuti, kada je Andrea Favili (Favilli) pogodio za vodstvo gostiju.

Juventus u 78. minuti stiže do poravnanja, a strijelac je bio rezervista Dejan Kaluševski poslije sjajnog solo prodora.

Poslije tog gola uslijedio je veliki pritisak prvaka Italije. Prvo je u 87. minuti zaprijetio Paulo Dibala (Dybala), a potom se u dubokoj sudijskoj nadokadni golman gostiju Marco Silvestri (Marko Silvestri) istakao sa dvije fenomenalne odbrane Morati i Kvadradu.

Poslije pet odigranih mečeva Juventus ima devet bodova i zauzima petu poziciju, dok je Verona osma s jednim bodom manje.