"Crveni đavoli" upisali drugu pobjedu u Ligi prvaka

Detalj s utakmice na Old Trafordu. Twitter

Piše: A. M.

28.10.2020

Odigrano je preostalih osam utakmica u grupama E, F, G i H čime je kompletirano drugo kolo grupne faze Lige prvaka.

Mančester junajted je nakon trijumfa u Parizu upisao i drugu pobjedu savladavši Lajpcig 5:0. Strijelci za "Crvene đavole" bili su Mejson Grinvud (Mason Greenwood), het-trik Markus Rašford (Marcus Rashford) i Antoni Marsijal (Anthony Martial).

Borusija je u Dortmundu bila bolja od Zenita 2:0. Džadon Sančo (Jadon Sancho) je u 78. minuti sa bijele tačke načeo mrežu Zenita, a pobjedu "Milionera" ovjerio je Erling Haland (Haaland) u finišu susreta.

Klub Briž i Lacio podijelili su bodove (1:1). Žoakin Korea (Joaquin Correa) je u 14. minuti doveo goste u vodstvo, a izjednačenje Belgijancima donio je Hans Vanaken sa bijele tačke u 42. minuti susreta.

Sevilja je na domaćem terenu bila bolja od Rena sa 1:0. Gol vrijedan pobjede postigao je Lik (Luuk) de Jong.