Pjanić s Barcelonom pokorio Torino

Juventusu poništena čak tri gola

Pjanić: Odigrao cijeli meč. AFP

28.10.2020

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić s Barcelonom je u derbiju drugog kola grupe "G" Lige prvaka slavio u Torinu protiv svog doskorašnjeg kluba Juventusa s 0:2.

Gosti su poveli u 14. minuti. Lionel Mesi (Messi) je asistirao Osmanu (Ousmane) Dembeleu, koji je fantastičnim golom pogodio za 0:1.

Autor drugog gola za Barcelonu bio je Mesi s bijele tačke u 91. minuti.

Barcelona je danas bila znatno bolji protivnik, imala je pet ili šest odličnih šansi, te je na kraju zasluženo odnijela puni plijen iz Torina.

Domaćinu, koji je večeras nastupio bez svog najboljeg igrača Kristijana (Cristiano) Ronalda su interesantno poništena tri gola, sva tri puta zbog ofsajda u kojem se našao Alvaro Morata.

Pjanić se našao u startnoj postavi Barcelone i na terenu proveo cijeli meč.

Barceloni je ovo bila druga pobjeda, nakon što je u prvom kolu savladala Ferencvaroš s 5:1.

Juventus je pak upisao prvi poraz.

Ferencvaroš je u drugom susretu skupine remizirao s Dinamo Kievom 2:2.

Strijelci za goste bili su Viktor Cigankov (Tsygankov) u 28. i Kadlos De Penja (Carlos De Pena) u 41. minuti, da bi domaćinu bod golovima u 59. i 90. minuti spasili Tokmak Enguen (Tokmac Nguen ) i Frank (Franck) Boli .

Eldara Ćivića danas nije bilo u momčadi Ferencvaroša, dok je Adnan Kovačević igrao do 86. minute.