Lester se prošetao Eland Roudom

Ubjedljiva pobjeda "Lisica"

Lester došao do pete pobjede. AFP

3.11.2020

Lester siti je u susretu sedmog kola engleske Premijer lige gostovao Lids junajtedu i savladao ga s uvjerljivih 1:4.

Veliku grešku odbrane domaćih u 2. minuti koristi Harvi Barns (Harvey Barnes), koji dovodi goste u vodstvo.

U 21. minuti je bilo 0:2, a strijelac je bio Juri Tilemans (Youri Tielemans).

Vratio se Lids u igru preko Stjuarta Dalasa (Stuart Dallas) u 48. minuti, ali je Lester u finišu potvrdio pobjedu.

Prvo je Džejmi Vardi (Jamie Vardy) u 76. minuti pogodio za 1:3, da bi Tilemans svojim drugim golom s bijele tačke u 91. minuti postavio konačan rezultat.

Lesteru je to bila peta pobjeda, s kojom se probio na drugo mjesto i ima 15 bodova.

Lids je ostao 12. s 10 bodova.

Nešto ranije Fulam je na Krejven Kotidžu slavio nad Vest Bromvič Albionom rezultatom 2:0 i došao do prve pobjede.

Pogađali su Bobi Rid (Bobby Reid) u 26. i Ola Aina u 30. minuti, a oba gola namjestio je Aleksandar Mitrović.