Višća srušio Mančester junajted, Bašakšehir osvojio prve bodove

Bh. reprezentativac strijelac i asistent u pobjedi nad "Crvenim đavolima"

Višća: Strijelac i asistent. Twitter

Piše: A. M.

4.11.2020

Odigrane su dvije utakmice večerašnjeg programa Lige prvaka. U pobjedi Bašakšehira nad Mančester junajtedom (2:1), odličnu partiju pružio je bh. reprezentativac Edin Višća koji je bio strijelac i asistent.

Bašakšehir je poveo u 13. minuti kada je Višća iz svog šesnaesterca poslao dugu loptu koju ju je odlično pratio Demba Ba i pogodio za 1:0.

Bio je to ujedno prvi gol aktuelnog prvaka Turske u Ligi prvaka.

Višća je u 40. minuti udvostručio prednost svog tima. Nakon lijepe akcije Višća je snažnim udarcem zatresao mrežu gola Junajteda i tako postigao svoj prvjenac u Ligi prvaka.

Statistika Višće. SofaScore

Tri minute kasnije gosti iz Mančestera smanjili su na 2:1, a strijelac je bio Entoni Marsijal (Anthony Martial). Rezultat se do kraja meča nije mijenjao pa je Bašakšehir osvojio prva tri boda u Ligi prvaka.

Prema statistici SofaScore Višća je dobio ocjenu 7.6 i bio je najbolji pojedinac u svom timu.

Zenit je remizirao sa Lacijom u Sankt Peterburgu. Rezultat je bio 1:1. Domaći su poveli golom Aleksandra Erokina (Erokhin), a bod gostima iz Rima donio je Felipe Kaisedo (Caicedo).