Strijelci raspoloženi. AFP

Piše: A. M.

5.11.2020

Trenutno se širom Starog kontinenta igraju mečevi trećeg kola Evropske lige.

U prvih 45 minuta krenulo je žestoko. Strijelci su raspoloženi, neki pogađaju i svoju mrežu, ali najvažnije je da se mreže tresu.

Benfika je protiv Glazgov Rendžersa povela već u drugoj minuti zahvaljujući autogolu Konora (Connor) Goldsona. Portugalski tim je u 19. minuti ostao s igračem manje kada je Nikolas (Nicolas) Otamendi isključen nakon što je kao zadnji igrač odbrane sapleo fudbalera gostujućeg tima koji je istrčavao kontru.

Pet minuta kasnije gosti iz Glazgova su došli do izjednačenja nakon što je Diogo Gonkalves (Goncalves) pogodio svoju mrežu.

Samo minut kasnije tim Stivena Džerarda (Steven Gerrard) došao je do potpunog preokreta, a strijelac gola bio je Glen Kamara.

U duelu Hapoel Ber Ševe i Bajera iz Leverkuzena trenutni rezultat je 2:2.

Rijeka je u 13. minuti povela protiv Napolija, ali su Italijani u finišu prvog dijela poravnali rezultat.

Roma našeg Edina Džeke krenula je furiozno protiv Kluža i vodi rezultatom 3:0.

Strijelci su raspoloženi i u duelu Leha i Standarda gdje domaći vode 2:1.

Totenhem u gostima protiv Ludogoreca ima prednost 0:2. Omonia na svom terenu gubi od Granade 0:1, kao i PAOK protiv PSV-a.

U duelu bečkog Rapida i Dandalka rezultat je 1:1, a praška Slavija protiv Nice vodi 2:1.

Sivaspor vodi protiv Karabaga 1:0, a jedini meč na kojem nema golova igra se u San Sebastijanu gdje je Real Sosijedad domaćin AZ Alkmaru.