Slavlje fudbalera Crvene zvezde. Twitter

Piše: A. M.

5.11.2020

Kompletirano je treće kolo grupne faze Evropske lige.

Crvena zvezda je u Beogradu slavila protiv Genta 2:1, a zagrebački Dinamo je na Maksimiru bio bolji od Volfsbergera minimalnim rezultatom 1:0.

Gelor (Guelor) Kanga je u 12. minuti donio prednost Zvezdi, a rezultat je poravnao Vadis Odjidja-Ofoe u 31. minuti.

Novo vodstvo, a na kraju ispostavit će se i drugu pobjedu Zvezdi, donio je Aleksandar Katai golom u 59. minuti susreta.

Dinamo je na Maksimiru dočekao Volfsberger u jako teškoj situaciji obzirom na to da su "Modri" bili oslabljeni neigranjem nekolicine fudbalera zbog prisustva koronavirusa u ekipi.

Posao prvaku Hrvatske olakšala je činjenica da su gosti čitavo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje nakon isključenja Mateusa (Matthaus) Tafernera , pa je otpor predstavnika Austrije slomljen u 76. minuti. Strijelac pobjedničkog gola bio je Iyayi Believe Atiemwen.