ENGLESKA PREMIJER LIGA

Mančester junajted nakon preokreta savladao Everton i nanio mu prvi poraz na Gudisonu

Bruno Fernandez režirao preokret "Crvenih đavola"

Gol Fernandeza. AFP

Piše: A. M.

7.11.2020

Mančester junajted je u osmom kolu Engleske premijer lige nakon preokreta savladao Everton na Gudisonu 1:3.

Domaći su poveli golom Bernarda u 19. minuti. Bio je to mat u tri poteza. Džordan Pikford (Jordan Pickford) je ispucao loptu na polovinu Junajteda, a Dominik Kalvert-Luin (Dominic Calvert-Lewin) glavom spustio za Bernarda koji je prizemnim udarcem pogodio za 1:0.

Četiri minute kasnije gosti iz Mančestera su došli do izjednačenja. Luk Šo (Luke Shaw) je centrirao sa lijeve strane, a Bruno Fernandez (Fernandes) udarcem glavom loptu pospremio u mrežu.

"Crveni đavoli" su u 32. minuti preokrenuli rezultat, a strijelac je ponovo bio Fernandez.

Pobjedu Junajteda ovjerio je Edinson Kavani (Cavani) golom u sudijskoj nadoknadi meča. Mančester junajted je tako nanio prvi poraz Evertonu na domaćem terenu u Premijer ligi ove sezone.