PRIMERA

Mesi ušao s klupe i riješio utakmicu, četiri minute za Pjanića u pobjedi Barcelone

Pet golova u drugom poluvremenu

Mesi i Grizman. Twitter

Piše: A. M.

7.11.2020

Barcelona je na Kamp Nou savladala Betis rezultatom 5:2. Miralem Pjanić je u igru ušao u 86. minuti susreta.

Katalonci su poveli u 22. minuti. Osman (Ousmane) Dembele primio je loptu na ivici šesnaesterca, lijepom fintom izbacio odbrambenog fudbalera Betisa i snažnim udarcem zakucao loptu u mrežu za 1:0.

Mogla je Barcelona udvostručiti prednost u 33. minuti iz jedanaesterca, ali je Klaudio (Claudio) Bravo odbranio udarac Antoana Grizmana (Antoine Griezmann).

Gosti su izjednačili u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a strijelac je bio Antonio Sanabria.

Lionel Mesi (Messi) je na poluvremenu zamijenio Ansua Fatija i u nastavku riješio utakmicu.

Barcelona je ponovo povela u 49. minuti. Žordi (Jordi) Alba je prošao po lijevoj strani, uputio prizeman centaršut, a Mesi kroz noge propustio loptu za Grizmana koji ju je pospremio u praznu mrežu za 2:1.

Mesi je u 61. minuti sa bijele tačke povisio na 3:1, a gosti su do gola nade došli u 73. minuti kada je Loren pogodio za 3:2.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Mesi golom u 82. minuti susreta. Pedri je u 90. minuti postavio konačnih 5:2.