Bajern preokretom do pobjede u Dortmundu i liderske pozicije

Borusija je trećeplasirana s tri boda manje od Bavaraca

Slavlje fudbalera Bajerna. Twitter

Piše: A. M.

7.11.2020

Bajern je nakon preokreta savladao Borusiju u Dortmundu 2:3 i vratio se na lidersku poziciju njemačke Bundeslige.

Domaći su poveli u 45. minuti. Rafael Gerero (Raphael Guerreiro) je asistirao Marku Rojsu (Marco Reus) koji je sa ivice peterca zakucao loptu u mrežu i donio prednost svom timu.

U posljednjim trenucima prvog dijela Bajern je izjednačio. David Alaba je sjajno izveo slobodan udarac i pogodio za 1:1.

Kako je završilo prvo, tako je počelo drugo poluvrijeme - golom Bajerna. Lukas (Lucas) Hernandez je centrirao s lijeve strane, a Robert Levandovski (Lewandowski) udarcem glavom zatresao mrežu Borusije za potpuni preokret Bavaraca.

Leroj (Leroy) Sane je na asistenciju Levandovskog u 80. minuti povisio na 1:3, a tri minute kasnije Erling Haland (Haaland) je golom vratio Borusiju u meč.

Ipak, rezultat se do kraja nije mijenjao pa se Bajern pobjedom u "Klasikeru" vratio na lidersku poziciju.

Bajern je prvi na tabeli Bundeslige sa 18 bodova, dva više od drugoplasiranog Lajpciga. Borusija je trećeplasirana s tri boda manje od Bavaraca.