Vardi s bijele tačke Lesteru donio pobjedu i lidersku poziciju

Naredno kolo donosi duel Liverpula i Lestera na Enfildu

Vardi: Strijelac gola vrijednog pobjede. AFP

Piše: A. M.

8.11.2020

Lester je u osmom kolu Engleske premijer lige minimalnim rezultatom 1:0 savladao Vulverhempton i preuzeo lidersku poziciju od Totenhema koji je istim rezultatom danas kao gost savladao Vest brom.

Junak pobjede Lestera ponovo je bio Džejmi Vardi (Jamie Vardy) koji je sa bijele tačke u 15. minuti donio prednost svom timu.

Vardi je u 39. minuti mogao uduplati prednost Lestera, ali ovaj put nije bio precizan iz penala.

Ovom pobjedom Lester se probio na lidersku poziciju sa 18 bodova. Naredno kolo donosi njihov duel sa aktuelnim prvakom Liverpulom na Enfildu.

Pobjedu Totenhemu protiv Vest broma donio je Hari Kejn (Harry Kane) u 88. minuti meča. Bio je to njegov 150. gol u Premijer ligi.

Vardi je u 39. minuti mogao uduplati prednost Lestera, ali je njegov udarac odbranio golman gostiju.

Ovom pobjedom Lester se probio na lidersku poziciju sa 18 bodova. Naredno kolo donosi njihov duel s aktuelnim prvakom Liverpulom na Enfildu.