Salah donio prednost "Redsima", Žesus poravnao rezultat

Kontakt Vokera i Manea iz 12. minute. AFP

Piše: A. M.

8.11.2020

Mančester siti i Liverpul podijelili su bodove na Etihadu u derbiju osmog kola Engleske premijer lige. Rezultat je bio 1:1.

U 12. minuti sviran je jedanaesterac za goste nakon što je Kajl Voker (Kyle Walker) u kaznenom prostoru srušio Sadija (Sadio) Manea.

Odgovornost je preuzeo Mohamed (Mohammed) Salah i pogodio za 0:1.

"Građani" su izjednačili u 31. minuti. Gabrijel Žesus (Gabriel Jesus) je na asistenciju Kevina De Brujnea (De Bruyne) poravnao rezultat.

Siti je do prednosti mogao u 42. minuti kada je Džo (Joe) Gomez igrao rukom u šesnaestercu "Redsa". Arbitar Kreg Pouson (Craig Pawson) pokazao je na bijelu tačku, a loptu je uzeo De Brujne i promašio gol.

Nakon odličnog prvog poluvremena tempo igre u nastavku meča je znantno opao. Meč je završen remijem 1:1, a Liverpul je s ovim bodom trećeplasirani sa 17 bodova, jednim manje od lidera Lestera.

Mančester siti se nalazi na 11. mjestu s 12 osvojenih bodova.