Aston vila deklasirala Arsenal u Londonu i upisala treći uzastopni trijumf na strani

Tri gola u mreži "Tobdžija"

Slavlje fudbalera Aston vile. Twitter

Piše: A. M.

8.11.2020

Aston vila je u osmom kolu Engleske premijer lige savladala Arsenal na Emirejtsu 0:3.

Tim iz Birmingema poveo je u 25. minuti zahvaljujući autogolu Bukaja (Bukayo) Sake. Prednost gostiju udvostručio je Oli Votkins (Ollie Watkins ) u 72. minuti, a isti igrač je tri minute kasnije povisio na 0:3 što je bio i konačan rezultat utakmice.

Aston vila je tako nanijela četvrti poraz Arsenalu u Premijer ligi ove sezone i trenutno se nalazi na šestoj poziciji prvenstvene tabele s 15 bodova, dok je Arsenal je 11. s tri boda manje.

Trijumf Vile na Emirejtsu bio je treći uzastopni na gostovanjima u Premijer ligi ove sezone. Nakon Fulama (0:3) i Lestera (0:1), na red je došao i Arsenal.