PRIJATELJSKI SUSRET

Kiša golova u Istanbulu: Turska dva puta vodila, Hrvati preokrenuli pa prokockali prednost

Raspoloženi strijelci u prijateljskom ogledu

Detalj s meča u Istanbulu. AFP

Piše: A. M.

11.11.2020

Reprezentacije Turske i Hrvatske remizirale su u prijateljskoj utakmici u Istanbulu 3:3.

Turci su dva puta vodili, Hrvati početkom drugog poluvremena preokrenuli, ali je domaća selekcija na kraju uspjela postići treći gol i izbjeći poraz.

Prednost Turskoj donio je Čenk (Cenk) Tosun u 23. minuti sa bijele tačke.

Hrvatska je izjednačila preko Ante Budimira u 32. minuti, a prednost Turskoj vratio je Deniz Turuc u 41. minuti, da bi Mario Pašalić u 53. minuti zabio za 2:2.

Hrvatska je prvi put povela u 55. minuti golom Josipa Brekala, ali je već u 58. minuti Čengiz (Cengiz) Under pogodio za 3:3.

Tempo igre u posljednjih pola sata znatno je opao, rezultat se do kraja nije mijenjao pa su Turska i Hrvatska remizirale u odličnoj fudbalskoj predstavi u Istanbulu.