Nevjerica u Beogradu, Srbija nakon penala ostala bez EP-a

Škoti prošli dalje

"Orlovi" razočarali. AGENCIJE

12.11.2020

Reprezentacija Srbije nije se uspjela plasirati na Evropsko prvenstvo, nakon što je večeras u Beogradu u finalu baraža nakon penala poražena od Škotske.

Regularni dio susreta završen je rezultatom 1:1.

Škoti su prvi zaprijetili preko Džona Mekgina (John McGinn) u 32. minuti, ali je dobro reagirao Predrag Rajković.

Srbija nije napravila ništa u prvom poluvremenu, a gosti i u nastavak susreta ulaze bolje. Endru Robertson (Andrew) je u 51. minuti raspalio po lopti, koja je otišla preko prečke.

A onda minut kasnije vodstvo za Škote. Lijepu akciju golom je krunisao Rajan Kristi (Ryan Christie).

Srbija se mučila, nije uspjevala da pronađe put do gola gostiju i kada se činilo da će Škoti slaviti, Luka Jović u 90. minuti ostaje sam i pogađa nakon kornera glavom za 1:1 i produžetke.

Kako tamo nije bilo golova, pobjednika su odlučili penali. Tu su uspješniji bili Škoti s 4:5.

Sigurni kod Srbije bili su Tadić, Jović, Gudelj i Katai, dok su za Škotsku pogađali Grifits (Griffiths), Mekgregor (McGregor), Mektominej (McTominay) i Mekbarni (McBurnie) .

Tragičar je bio Mitrović, čiji je penal odbranio golman gostiju Maršal.