Njemačka iskoristila kiks Španije i izdvojila se na prvoj poziciji

Nakon preokreta savladali Ukrajinu

Druga pobjeda "Elfa". AFP

14.11.2020

Njemačka je u susretu petog kola Grupe 4 Lige "A" u Ligi nacija u Lajpcigu slavila pobjedu protiv Ukrajine rezultatom 3:1.

Gosti su došli do vodstva u 12. minuti, kada je Roman Jaremčuk (Yaremchuk) topovskim udarcem "probio" Manuela Nojera (Neuera).

Nije dugo trebalo Nijemcima za izjednačenje. Sjevnula je jedna kontra, Leon Gorecka (Goretzka) je proigrao Liroja Sanea (Leroy), koji lažnjakom izbacuje odbranu gostuju i preciznim udarcem smješta loptu u mrežu.

U 33. minuti potpuni preokret. Gorecka je ponovo asistirao, a Timo Verner (Werner) pogodio za 2:1. Matthias Ginter

Nijemci su riješili pitanje pobjednika u 64. minuti. Matijas Ginter (Matthias) je proigrao Vernera, koji svojim drugim golom postavlja konačan rezultat.

Njemačka je tako došla do druge pobjede i prvoplasirana je grupi s devet bodova.