ITALIJA

Sasuolo lider Serije A bez poraza, veliki preokret Intera protiv Torina

Nakon osam kola Sasuolo je prvi sa 18 bodova, a drugo mjesto s bodom manje dijele Milan i Roma

Trijumf gostima donio je tandem Boga i Berardi, koji su imali po gol i asistenciju. Twitter

A. M.

22.11.2020

Pobjedom na gostovanju protiv Verone rezultatom 0:2 Sasuolo je preuzeo lidersku poziciju na tabeli Serije A

Inter je napravio veliki preokret i rezultatom 4:2 pobijedio Torino. Gosti su nakon 62 minute igre vodili 0:2. Međutim, samo pet minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:2, a u finišu su "Nerazuri" stigli do pobjede.

Roma se probila na treće mjesto sigurnim trijumfom protiv Parme 3:0. Vučica je sve riješila u prvih 45 minuta.

U gostima je slavila i Bolonja koja je savladala Sampdoriju 1:2. Domaći su vodili od sedme minute, ali je Bolonja uspjela preokrenuti i na kraju slaviti pobjedu.

Sasuolo nakon osam kola ima 18 bodova. Drugo mjesto s bodom manje dijele Milan i Roma, s tim što "Rosoneri" imaju utakmicu manje. Juventus je četvrti sa 16 bodova.