Liverpul demolirao Lester i došao do liderske pozicije

Detalj s meča na "Enfildu". Liverpool FC

Piše: A. M.

22.11.2020

Liverpul je na "Enfildu" savladao Lester rezultatom 3:0 i bodovno se poravnao sa Totenhemom na liderskoj poziciji Engleske premijer lige.

"Redsi" su dominirali od prve do posljednje minute i da su imali malo više sreće mogli su do vrha napuniti mrežu neočekivano lošeg Lestera.

Domaći su poveli u 21. minuti. Nakon kornera Džoni Evans (Jonny Evans) je nespretno reagovao i glavom pogodio svoju mrežu.

Liverpul je uduplalo prednost u 41. minuti kada je Endriju (Andrew) Robertson ubacio u peterac, a sjajni Diogo Žota (Jota) pogodio za 2:0.

Imao je Liverpul u drugom poluvremenu mnogo prilika da dođe do ubjedljivije prednosti, ali je Lester zahvaljujući sjajnim odbranama Kaspera Šmajhela (Schmeichel ) do same završnice ostao na samo dva gola zaostatka.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Roberto Firmino golom u 87. minuti na asistenciju Džejmsa (James) Milnera i postavio konačnih 3:0.

Liverpul je upisao šestu pobjedu u sezoni i sa 20 bodova nalazi se na vrhu tabele sa Totenhemom, koji ima bolju gol-razliku.

Lester je sa Čelzijem na diobi drugog mjesta sa 18 bodova.