Nejmar s bijele tačke donio pobjedu PSG-u protiv Lajpciga, Dortmund rutinski savladao Briž

Lacio u Rimu bolji od Zenita

Detalj s meča u Parizu. AFP

Piše: A. M.

24.11.2020

Odigrano je prvih osam utakmica 4. kola grupne faze Lige prvaka.

Borusija je u Dortmundu savladala Klub Briž rezultatom 3:0 i zadržala lidersku poziciju u grupi F.

"Milioneri" su poveli golom Erlinga Halanda (Haaland) u 18. minuti, a prednost Borusije uduplao je Džejdon Sančo (Jadon Sancho) u 45. minuti meča.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Haland golom u 60. minuti za 3:0.

U istoj grupi Lacio je u Rimu slavio protiv Zenita 3:1.

Rano vodstvo Laciju donio je Ćiro Imobile (Ciro Immobile) već u trećoj minuti. Marko (Marco) Parolo je u 22. pogodio za 2:0, a tri minute kasnije Artem Džuba (Dzyuba) je smanjio na 2:1.

Imobile je sa bijele tačke u 55. minuti povisio na 3:1.

Dortmund vodi na tabeli grupe F sa devet bodova. Lacio je drugi sa osam, a Briž treći sa četiri boda. Zenit na začelju tabele ima samo bod.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

PSG je na Parku prinčeva bio bolji od Lajpciga minimalnim rezultatom 1:0 i revanširao se Nijemcima za poraz u prethodnom kolu.

Strijelac gola za Parižane bio je Brazilac Nejmar (Neymar) iz jedanaesterca u 11. minuti susreta. Prethodno je prekršaj u kaznenom prostoru napravio Marsel Zabicer (Marcel Sabitzer), a Nejmar sigurno pogodio sa bijele tačke za svoj 36. gol u Ligi prvaka.

PSG se zahvaljujući večerašnjoj pobjedi popeo na drugo mjesto s boljom gol-razlikom i međusobnim omjerom od Lajpciga. Oba tima imaju po šest bodova. Lider grupe je Mančester junajted koji ima devet bodova, a posljednji Bašakšehir tri.