KLASA JE VJEČNA

Inijesta kao u najboljim godinama, golom i asistencijom odveo Kobe u osminu finala azijske Lige prvaka

Španac se poigravao s protivnikom

Inijesta: Centralna figura susreta. AFP

25.11.2020

Japanski Visel Kobe izborio je plasman u osminu finala AFC Lige prvaka, nakon što je danas u gostima u okviru grupe "G" savladao Gvangžu Evergrande s 1:3.

Centralna figura susreta bio je 36-godišnji španski as Andres Inijesta (Iniesta), koji je golom i asistencijom pomogao svom timu da dođe do ključne pobjede.

Prvo je asistirao za Kjoga Furuhašija (Kyogo Furuhashi) za vodstvo Visel Kobea u 44. minuti.

Furukaši se ponovo upisao u strijelce u 55. minuti, ali ovaj put je pogodio vlastitu mrežu.

Gosti dolaze do novog vodstva u 74. minuti preko Daglasa (Douglas), a pitanje pobjednika rješavaju u 84. minuti, kada Inijesta postavlja konačnih 1:3.

Inijesta je tako došao do učinka od pet golova i osam asistencija na 30 odigranih utakmica ove sezone.