{TOK UTAKMICA} Pobjede Gladbaha i Sitija

Tekstualni prijenos utakmica četvrtog kola u grupama "B" i "C"

Embolo: Gol za TV špice. AFP

25.11.2020

77' - Gladbah stiže i do četvrtog gola. Pogodio je Oskar Vendt (Oscar Wendt). Novi debakl Šahtara.

90' - Završene su prve utakmice večerašnjeg programa. Borusija Menhengladbah deklasirala je Šahtar s 4:0, dok je Mančester siti kao gost slavio protiv Olimpijakosa s 0:1.

64' - Siti za dvije minute propušta dvije dobre šanse. Prvo je zaustavljen Žezus, a potom Sa brani ispred Kansela.

50' - Gindoan je imao dobru priliku za Siti, no bez promjene rezultata.

Poluvrijeme na oba susreta. Borusija Menhengladbah vodi s 3:0 protiv Šahtara, a Mančester Siti s 0:1 protiv Olimpijakosa.

45+1' - Imao je Sterling dvije dobre prilike, ali je u oba navrata dobro reagirao Sa.

45+1' - Kakav gol Emboloa. Napadač Gladbaha hvata makazice i spektakularno pogađa za 3:0 i debakl Šahtara.

37' - Vodi i Siti. Efektno je nakon asistencije petom Sterlinga pogodio Foden.

34' - U Gladbahu je 2:0. Strijelac je Niko Elvedi (Nico).

31' - Velika šansa za Gabriela Žezusa (Jesusa), no brani Hoze Sa još jednom. Ostaje 0:0.

25' - Siti dominira u Pireju, no, mreže i dalje miruju.

21' - Embolo je mogao udvostručiti prednost Gladbaha, ali je bio neprecizan.

17' - Lars Štindl (Stindl) je siguran s bijele tačke za vodstvo Gladbaha.

16' - Penal za Gladbah!

16' - Dominacija Gladbaha, ali još uvijek nema golova.

11' - Nova šansa za Gladbah. Florian Neuhaus je šutirao za malo pored gola.

9' - Fil Foden (Phill) imao je odličnu priliku za Siti, ali brani golman Olimpijakosa Hoze Sa (Jose).

5' - Menhengladbah je imao veliku priliku preko Brila Emboloa (Breel), čiji je udarac odbanio golman Šahtara Andrij Pjatov ( Andriy Pyatov) i spasio svoj tim.

Od 18:55 igraju se utakmice četvrog kola Lige prvaka u grupama "B" i "C" između Borusije Menhengladbah i Šahtara, odnosno Olimpijakosa i Mančester sitija.