Gladbah ponovo deklasirao Šahtar, Sitijev minimalac u Pireju za prolaz dalje

Prvi mečevi četvrtog kola u grupam "B" i "C"

Nova ubjedljiva pobjeda Gladbaha. AFP

25.11.2020

U prvom susretu četvrtog kola grupe "B" Lige prvaka Borusija Menhengladbah je na domaćem terenu deklasirala Šahtar s 4:0.

Sve je bilo jasno već nakon prvih 45 minuta, kada su domaći postigli tri gola.

Pogađali su Lars Štindl (Stindl) u 17. minuti iz penala, Niko Elvedi (Nico) u 34. i Bril Embolo (Breel) Embolo u 45. (+1) minuti. Embolov gol obilježio je utakmicu. Švicarac se sjajno snašao u šesnaaestercu i spektakularno pogodio makazicama.

Domaći su u nastavku postigli još jedan pogodak, a strijelac je bio Oskar Vendt (Oscar Wendt) u 77. minuti.

Mančester siti je istovremeno u susretu grupe "C" gostovao Olimpijakosu i savladao ga s minimalnih 0:1, čime je potvrdio plasman u osminu finala.

Gol odluke postigao je Fil Foden (Phill) nakon sjajne asistencije Rahima Sterlinga (Raheem) u 36. minuti.