Atalanta savladala bezidejni Liverpul, Bajern u osmini finala

Bajern je u grupi A pobjedom protiv Salzburga obezbijedio plasman u osminu finala

Detalj s meča na Enfildu. AFP

Piše: A. M.

25.11.2020

Atalanta je savladala Liverpul na Enfildu rezultatom 0:2 i uključila se u borbu za plasman u osminu finala Lige prvaka.

Iličić je u 60. minuti doveo Atalantu u vodstvo, a prednost gostiju udvostručio je Gosens četiri minute kasnije. Bio je to veliki šok za „Redse“ od kojeg se nisu uspjeli oporaviti do kraja meča.

Atalanta nakon ove pobjede ima sedam bodova i nalazi se na trećoj poziciji iza Ajaksa koji ima isti broj bodova, ali bolju gol-razliku.

Ajaks je u Amsterdamu početkom drugog poluvremena slomio otpor Midtjilanda i slavio pobjedu 3:1.

Liverpul je lider grupe D sa devet bodova, Ajaks i Atalanta imaju po sedam, a posljednji Midtjiland je bez bodova.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Bajern je u grupi A pobjedom protiv Salzburga obezbijedio plasman u osminu finala. Bavarci su slavili pobjedu rezultatom 3:1.

U istoj grupi Atletiko Madrid je na svom terenu remizirao sa moskovskim Lokomotivom u utakmici bez golova.

Bajern je prvi na tabeli s maksimalnih 12 bodova, Atletiko na drugom mjestu ima pet, treći Lokomotiv osvojio je tri boda, a Salzburg samo bod.