LIGA PRVAKA

Real slavio protiv Intera i udaljio ga od borbe za osminu finala

Porto je u gostima savladao Olimpik iz Marseja 0:2 i francuskog predstavnika ostavio na dnu tabele bez osvojenog boda

Gol Azara. AFP

Piše: A. M.

25.11.2020

Real Madrid je savladao Inter u Milanu rezultatom 0:2 i udaljio ga od borbe za plasman u osminu finala Lige prvaka.

Već u sedmoj minuti Real je stigao do prednosti nakon jedanaesterca. Prethodno je u kaznenom prostoru domaćih oboren Načo (Nacho). Odgovornost je preuzeo Eden Azar (Hazard) i sigurnim udarcem sa bijele tačke pogodio za 0:1.

Arturo Vidal je svoju ekipu u 33. minuti ostavio na cjedilu napravivši veliku glupost. Najprije je u duelu s Lukom Modrićem simulirao jedanaesterac, zatim prigovarao sudiji koji mu je pokazao žuti karton, na šta je Vidal još burnije reagovao i za 10-ak sekundi zaradio i drugi žuti karton i put u svlačionicu.

Brojčanu prednost na terenu Madriđani su iskoristili u 59. minuti kada je Rodrigo udvostručio prednost Reala.

Lider grupe B je Borusija Menhengladbah sa osam bodova, Real na drugom mjestu ima sedam, treći Šahtar četiri, a posljednji Inter samo dva boda.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Porto je u gostima savladao Olimpik iz Marseja 0:2 i francuskog predstavnika ostavio na dnu tabele grupe C bez osvojenog boda.

Strijelac vodećeg gola za Porto bio je Sanusi u 39. minuti, a prednost je udvostručio Serhijo (Sergio) Oliveira u 72. minuti meča.

U grupi C situacija je sljedeća: Mančester siti je prvi s maksimalnih 12 bodova, prati ga Porto sa devet, treći Olimpijakos ima tri, dok je Marsej bez bodova.