EVROPSKA LIGA

Zvezda i Dinamo gostujućim pobjedama na korak od evropskog proljeća

Crvena zvezda slavila u Gentu 0:2, a Dinamo je još ubjedljivij bio protiv Volfsbergera

Nova pojeda Zvezde u Evropskoj ligi. FK Crvena zvezda

Piše: A. M.

26.11.2020

Odigrano je 13 utakmica 4. kola grupne faze Evropske lige.

Crvena zvezda je savladala Gent u gostima rezultatom 0:2 i došla na korak od plasmana u nokaut fazu takmičenja.

Beograđani su do vodstva došli već u prvoj minuti kada je Njegoš Petrović ispalio pravi projektil iskosa sa 20-ak metara i sjajnim golom donio prednost Zvezdi.

Prednost gostiju udvostručio je Nemanja Milunović u 58. minuti nakon kornera. El Fardou Ben je sjajno ubacio u peterac, a Milunović se našao na pravom mjestu i udarcem glavom pogodio za 0:2.

Zvezda se ovom pobjedom učvrstila na drugoj poziciji grupe s devet bodova, iza Hofenhajma koji ima 12, a ispred Slovana s tri i Genta koji je na dnu tabele bez bodova.

Hofenhajm je savladao Slovan u Liberecu rezultatom 0:2.

Zagrebački Dinamo je pobijedio Volfsberger u Klagenfurtu rezultatom 0:3 i zadržao lidersku poziciju u grupi.

Domaći tim je agresivnije krenuo u meč i visokim presingom pokušao ostvariti dominaciju na terenu. Važnost utakmice za obje ekipe učinila je da su u prvom poluvremenu dominirale greške, a Dinamo je uglavnom čekao kontre kako bi zaprijetio golu Vofsbergera.

Vodstvo Dinamu donio je Lovro Majer nakon sat vremena igre. Majer je u kaznenom prostoru domaćih natrčao na jednu odbijenu loptu i poslao je iza leđa golmana Volfsbergera za 0:1.

Bruno Petković je u 75. minuti uduplao prednost Zagrepčana, a Luka Ivanušec golom u sudijskoj nadoknadi ovjerio trijumf svog tima.

Dinamo je na prvom mjestu u grupi sa osam bodova, prati ga Fejnord sa pet, Volfsberger na trećem mjestu ima tri, a posljednji je moskovski CSKA s tri osvojena boda.

CSKA i Fejnord su podijelili bodove u Moskvi. Rezultat je bio 0:0.