Debakl Seltika u Pragu. AFP

Piše: A. M.

26.11.2020

Odigrano je 13 utakmica 4. kola grupne faze Evropske lige.

Sparta je u Pragu nakon preokreta savladala Seltik 4:1 i zakovala ga za dno tabele.

Gosti iz Glazgova poveli su u 15. minuti golom Odsona Eduarda (Odsonne Edouard), ali je u 27. minuti rezultat poravnao David Hancko. Sparta je do potpunog preokreta došla u 39. minuti zahvaljujući golu Lukasa Žulijusa (Julius). Isti igrač je u 80. minuti povisio na 3:1, a Srđan Plavšić u sudijskoj nadoknadi ovjerio trijumf češke ekipe.

Milan je u istoj grupi remizirao sa Lilom u gostima 1:1.

Rosoneri su poveli u 46. minuti golom Samua Kastiljeha (Castillejo), a poravnanje domaćim donio je Džonatan (Jonathan) Bamba u 65. minuti susreta.

Naš Rade Krunić u igru je ušao u 77. minuti meča.

Braga i Lester remizirali su u fantastičnoj utakmici. Rezultat je bio 3:3. Domaći su tri puta vodili, ali je Lester u sudijskoj nadoknadi iččupao bod.

Arsenal je pobjedom protiv Moldea u gostima matematički obezbijedio plasman u šesnaestinu finala. Tobdžije su slavile pobjedu rezultatom 0:3.