Leverkuzen i Totenhem demonstrirali silu, spektakli u Ajndhovenu i Glazgovu

Odigrani susreti četvrtog kola u grupama A, B, C, D, E, F i J

Totenhem došao do treće pobjede. AFP

26.11.2020

Večeras su u terminu od 21:00 sat odigrani mečevi četvrtog kola Evropske lige u grupama A, B, C, D, E, F i J.

Bajer Leverkuzen je u okviru grupe C ubjedljivo savladao Hapoel Ber Ševu s 4:1 i time došao do treće pobjede.

Strijelci za njemački tim bili u Patrik Šik (Schick) u 29., Leon Bejli (Bailey) u 48., Kerem Demirbaj (Demirbay) u 76. i Lukas (Lucas) Alario u 80. minuti.

Fantastičnu utakmicu odigrali su Glazgov Rendžers i Benfika u sklopu grupe D na Ajbroksu, gdje je bilo 2:2.

Skot Arfild (Scott Arfield) je već u 7. minuti zabio za vodstvo domaćina, a na 2:0 povisio je Kemar Ruf (Roofe) u 69.

Ipak, gosti u nastavku preko Gonkala Ramosa (Goncalo) – 78' i Picija (Pizzija) – 81', dolaze do boda.

Spektakl smo gledali i u Ajndhovenu, gdje je PSV nakon velikog preokreta savladao PAOK s 3.1.

PAOK je imao dva gola prednosti zahvaljujući Fernandu Vareli – 4' i Kristosu Ciolisu Christos Tzolis – 13'.

Kodi Gakpo (Cody) je u 20. smanjio na 1:2, a onda početkom drugog poluvremena potpuni preokret.

Prvo Čukvunonso Madueke (Chukwunonso) u 51. minuti poravnava rezultat, a zatim Donijel Malen (Donyell) pogađa za 3:2.

PSV je tako došao do druge pobjede i probio se na drugo mjesto.

Totenhem se poigrao s Ludogorecom savladavši ga s 4:0.

Murinjovi izabranici na poluvremenu su vodili s 2:0, a oba gola postigao je Karlos Vinisijus (Carlos Vinicius), u 16. i 34. minuti.

U nastavku još dva gola u mreži gostiju. Hari Vinks (Harry Winks) je u 63. povisio na 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Lukas (Lucas) u 73. minuti.

Totenhem je tako došao do učinka od devet bodova, koliko ima i Antverp na čelu grupe J.

A: Kluž – Roma 0:2

B: Dandalk – Rapid 1:3

C: Bajer Leverkuzen – Hapoel Ber Ševa 4:1, Nica – Slavija Prag 1:3

D: Rendžers – Benfika 2:2, Standard Lijež – Leh Poznanj 2:1

E: Granada – Omonija 2:1, PSV – PAOK 3:2

F: AZ – Real Sosijedad 0:0, Napoli – Rijeka 2:0

J: Totenhem – Ludogorec 4:0