VAR "ukrao" pobjedu Liverpulu u Brajtonu

"Redsima" poništena dva gola

Gros: Siguran s bijele tačke. AFP

28.11.2020

Liverpul je u susretu 10. kola engleske Premijer lige gostovao Brajtonu i ostao bez pobjede u 92. minuti.

Susret je završen rezultatom 1:1, a Brajton je imao priliku povesti u 20. minuti, kada je Nil Mopaj (Neal Maupay) promašio penal.

Liverpul u 34. minuti postiže gol preko Mohameda Salaha, ali je intervencijom VAR-a on poništen zbog ofsajda.

Gosti ipak dolaze do vodstva u 60. minuti. Diogo Žota (Jota) poslije dodavanja Salaha i lijepe akcije pogađa za 0:1.

"Redsi" u 84. minuti postižu novi pogodak, koji je ponovo poništen zbog VAR-a, ovaj put Sadiju Maneu.

A onda šok u 93. minuti. Uz pomoć VAR-a glavni sudija je dosudio penal za Brajton, koji u gol pretvara Paskal Gros (Pascal Gross).

Liverpul je nakon ovog remija ostao prvi s 21 bodom, dok je Brajton na 16. mjestu s 10 bodova.