Iznenađenje na Olimpiku, Udineze potopio Lacio

Neočekivan i težak poraz Rimljana

Udineze očitao lekciju Laciju. AGENCIJE

29.11.2020

Fudbaleri Lacija pretrpjeli su težak i neočekivan poraz na domaćem terenu od Udinezea u susretu 9. kola italijanske Serije A.

Slavili su gosti s 1:3, a nakon prvih 45 minuta imali su dva gola prednosti. Tolgaj Arslan (Tolgay) je u 18. minuti topovskim udarcem pogodio za 0:1, a prednost gostiju golom u trećoj minuti nadoknade povećao je Ignasio Puseto (Ignacio Pussetto ).

Sve dileme oko pobjednika riješio je Fernando Forestijeri (Forestieri) u 71. minuti.

Lazio je došao do utješnog gola preko Ćire Imobilea (Ciro Immobile) u 74. minuti.

"Nebesko-plavi" tako su pretrpjeli treći poraz, dok je Udineze došao do treće pobjede.

Recimo i to da je u od 57. minute u gostujućoj ekipi nastupio povremeni bh. reprezentativac Mato Jajalo.