Pjanić se vratio na klupu, Barca nemilosrdna protiv Osasune

Gosti iz Pamplone ispraćeni kući s četiri gola

Ubjedljiva pobjeda Katalonaca. AFP

29.11.2020

Barcelona je u susretu 11. kola španske La Lige na Kamp Nou ugostila Osasunu i savladala je s ubjedljivih 4:0.

Povela je u 29. minuti preko Martina Brejtvajta (Braithwaite), a na 2:0 je golčinom u 42. povisio Antoan Grizman (Antoine Griezmann).

Grizman se u 57. minuti našao u ulozi asistenta. Bila je to sjajna akcija Barcelone, koju je golom završio Filipe Kutinjo (Philippe Coutinho).

Barci je u 70. minuti poništen gol zbog ofsajda u kojem se našao Osman Dembele (Ousmane).

Konačan rezulaat postavio je Lionel Messi (Mesi) poslije sjajnog solo prodora u 73. minuti.

Nakon što je bio starter na dva posljednja meča, bh. reprezentativac Miralem Pjanić vratio se na klupu i nije dobio priliku za igru, iako je Ronald Kuman (Koeman) izvršio pet izmjena.

Barceloni je današnja pobjeda bila četvrta ove sezone. Trenutno je sedma na tabeli s 14 bodova, ali i dvije utakmice manje.