Kavani ušao i režirao preokret: Junajted bio u minusu od dva gola

Kavani: Pokazuje klasu u trećem minutu sudijske nadoknade. Arhiva

G. Š./SK

29.11.2020

U prvom nedjeljnom meču 10. kola engleske Premijer lige Mančester junajted napravio je veliki preokret i slavio (3:2) na gostovanju kod Sautemptona.

Domaćin su prokockali dva gola prednosti koja su postigli u prvih 45 minuta.

U razmaku od samo deset minuta David de Hea je dva puta matiran. Prvom je to za rukom pošlo Janu Bednareku, a nakon toga je iz sjajno izvedenog slobodnog udarca mrežu zatrseao i Džejms Vard-Praus.

Ole Gunar Solskjer je na poluvremenu reagova sa dvije izmjene. Bio je prinuđen da zamijeni De Heu koji je dobio udarac u koljeno. Umjesto njega je na gol stao Din Henderson, a Grinvuda je zamijenio Edinson Kavani, što se pokazalo kao pun pogodak.

Kavani je prvo asistirao Brunu Fernandešu u 60. minutu, a zatim se u 74. i sam upisao u strijelce za izjednačenje.

Junajted je pritiskao u finišu meča, Sautemptonova forma je pala i Kavani pokazuje klasu u trećem minutu sudijske nadoknade kada postiže svoj drugi gol na meču za pobjedu Mančestera.

Sautempton sada na petom mjestu (17 bodova), a Mančester junajted na sedmom s bod manje.  U narednom kolu Mančester junajted gostuje Vest Hemu, a Sautempton Brajtonu, prenosi SK.