Nakon trijumfa u Madridu, Šahtar je i drugi put slavio protiv Reala i preskočio ga na tabeli grupe B

Detalj s meča u Kijevu. Twitter

Piše: A. M.

1.12.2020

Odigrane su prve dvije utakmice 5. kola grupne faze Lige prvaka. Šahtar je rezultatom 2:0 savladao Real, a Salzburg u Moskvi bio bolji od Lokomotiva 1:3.

Šahtar je nakon trijumfa u Madridu i drugi put slavio protiv Reala i preskočio ga na tabeli grupe B.

U utakmici koja nije ponudila mnogo realizacija je bila na strani ukrajinske ekipe koja je golom rezerviste Detinja (Detinho) povela u 57. minuti, a sve dileme oko pobjednika riješio je Solomon golom u 82. minuti.

Realu nakon ovog poraza čak ni pobjeda u posljednjem kolu ne garantuje prolaz u osminu finala. Ukoliko Šahtar slavi protiv Intera, Ukrajinci će izboriti nokaut fazu.

Salzburg je u grupi A kao gost savladao Lokomotiv rezultatom 1:3.

Gosti su posao završili već u prvom poluvremenu kada su postigli dva gola. Najprije je Mergim Beriša (Berisha) u 28. minuti pogodio za 0:1, a isti igrač je u 41. sjajnim golom uduplao prednost svog tima.

Mirančuk je u 78. minuti smanjio na 1:2, ali je vrlo brzo stigao odgovor gostiju koji su vratili dva gola prednosti.