{ TOK UTAKMICA } | Kakva ludnica u Istanbulu: Lajpcig slavio protiv Bašakšehira uz sedam golova

Tekstualni prenos utakmica 5. kola grupne faze Lige prvaka

Edin Višća. Agencije

Piše: A. M.

2.12.2020

Utakmicama petog kola u grupama E, F, G i H večeras će biti kompletirano 5. kolo grupne faze Lige prvaka.

Odigrane su prve dvije utakmice večerašnjeg programa.

KRAJ - Bašakšehir - Lajcpig 3:4, Krasnodar - Ren 1:0.

90+2' - Lajpcig ponovo vodi! Kakva ludnica u Istanbulu.

89' - Velika prilika za Lajpcig.

86' - Kakav gol Kahvedžija kojim je upotpunio het-trik i poravnao rezultat.

72' - Bašakšehir se ne predaje. Kahvedži svojim drugim golom smanjuje na 2:3.

71' - Krasnodar je golom Berga poveo protiv Rena.

66' - Olmo je vratio dva gola prednosti Lajpcigu.

65' - Višću je na terenu zamijenio Đulijano.

63' - Forsberg promašuje stopostotnu priliku za Lajpcig.

55' - Višća je mogao donijeti izjednačenje Bašakšehiru. Najbolja prilika za tim iz Istanbula u drugom poluvremenu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

POLUVRIJEME: Bašakšehir - Lajpcig 1:2, Krasnodar - Ren 0:0.

45+3' - Bašakšehir je smanjio na 1:2. Na asistenciju Višće pogodio je Kahvedži.

43' - Lajpcig je uduplao prednost u Istanbulu. Mukijele pogađa na asistenciju za Forsberga i postiže svoj prvi gol u Ligi prvaka.

36' - Demba Ba sjajno šutirao, a Gulači još boljom intervencijom čuva prednost Lajpciga.

26' - Lajpcig vodi protiv Bašakšehira. Sabicer je šutirao sa distance, lopta je na putu do gola pogodila Škrtela i završila u mreži za 0:1.

18' - Ren bolji u uvodu meča u Krasnodaru.

11' - Veliki pritisak Lajpciga u Istanbulu. Gosti stežu obruč oko gola Bašakšehira.

4' - Lajpcig odlično otvara meč, propustili su dvije sjajne prilike.

1' - Počele su utakmice u Istanbulu i Krasnodaru.

Rezultati:

Bašakšehir - Lajpcig 3:4,

Krasnodar - Ren 1:0.

Eventualnom pobjedom protiv Lajpciga, Bašakšehir bi dodatno zakomplikovao situaciju u grupi H, gdje je lider Mančester junajted s devet bodova, PSG i Lajpcig imaju po šest, a posljednji Bašakšehir tri boda.

U 18:55 sati počela su dva meča. Bašakšehir našeg Edina Višće u Istanbulu igra protiv Lajpciga, a Krasnodar u borbi za Evropsku ligu dočekuje Ren.