Asistencija Višće i het-trik Kahvedžija nedovoljni za bod Bašakšehira protiv Lajpciga

Sedam golova u meču Bašakšehira i Lajpciga, minimalac Krasnodara protiv Rena

Edin Višća. Twitter

Piše: A. M.

2.12.2020

Odigrane su prve dvije utakmice večerašnjeg programa Lige prvaka. Lajpcig je u sjajnom meču 5. kola grupe H savladao Bašakšehir u Istanbulu rezultatom 3:4, a Krasnodar je na domaćem terenu u grupi E slavio minimalnu pobjedu protiv Rena 1:0.

Lajpcig je u prvom poluvremenu golovima Jusufa (Yussuf) Poulsena i Nordija Mukijelea (Nordi Mukiele) stigao do dva gola prednosti, ali je Bašakšehir u finišu prvog dijela uspio smanjiti na 1:2. Na asistenciju Edina Višće prvi od svoja tri gola na meču postigao je Irfan Kahvedži (Kahveci).

Dani Olmo je u 66. minuti povisio na 1:3, a Kahvedži drugim golom u 72. minuti ponovo vratio Bašakšehir u meč.

Kahvedži je u 86. minuti sjajnim golom iz slobodnog udarca poravnao na 3:3, ali je Lajpcig u sudijskoj nadoknadi zahvaljujući Aleksanderu Sorlotu (Alexander Sorloth) došao do četvrtog gola i vrlo važne pobjede.

Statistika Edina Višće. SofaScore

Višća je prema SofaScore dobio ocjenu 6.4, a na terenu je proveo 64 minute kada ga je zamijenio Đulijano (Giuliano).

Osim asistencije bh. reprezentativac je imao odličnu priliku u drugom poluvremenu da se upiše i u stijelce, ali nije bio precizan.