Četiri gola Žirua u trijumfu Čelzija, nove pobjede Barcelone i Juventusa

Čelzi s visokih 0:4 kao gost savladao Sevilju

Detalj s meča u Sevilji. AFP

Piše: A. M.

2.12.2020

Odigrano je još šest utakmica u grupama E, F, G i H, čime je kompletirano 5. kolo grupne faze Lige prvaka.

Barcelona je nastavila pobjednički niz u grupi G i slavila u Budimpešti protiv Ferencvaroša rezultatom 0:3. Juventus je istim rezultatom u Torinu bio bolji od kijevskog Dinama.

Naš Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta u trijumfu Katalonaca, a u mađarskoj ekipi Adnan Kovačević nije ulazio u igru. Eldar Ćivić je bio van stroja zbog povrede. Barcelona je pitanje pobjedika riješila već u prvom poluvremenu kada su postigli sva tri gola.

Strijelci za Barcelonu su bili Antoan Grizman (Antoine Griezmann), Martin Brajtvajt (Braithwaite) i Osman (Ousmane) Dembele.

Za "Staru damu" pogađali su Federiko Kijeza (Federico Chiesa), Kristijano (Cristiano) Ronaldo i Alvaro Morata.

Čelzi je s visokih 0:4 u grupi E kao gost savladao Sevilju, a fantastični Olivije Žiru (Olivier Giroud) je postigao sva četiri gola za tim iz Londona.