EVROPSKA LIGA

Milan preokretom do pobjede protiv Seltika, noć koju Krunić neće pamtiti po dobrom

Prvi gol Seltika ide na dušu Radetu Kruniću

Detalj s meča u Milanu. AFP

Piše: A. M.

3.12.2020

Odigrano je 12 utakmica grupne faze Evropske lige u grupama G, H, I, J, K i L.

Milan našeg Radeta Krunića u sjajnom meču grupe H savladao je Seltik nakon preokreta rezultatom 4:2 i osigurao plasman u nokaut fazu.

Gosti iz Glazgova nakon 14 minuta igre imali su dva gola prednosti zahvaljujući Tomu Rogicu i Odsonu Eduardu (Odsonne Edouard), a prvi gol ide na dušu Kruniću. Naš reprezentativac je primio loptu na 16 metara od gola, zatim je izgubio, što su gosti znali iskoristiti i postići vodeći pogodak.

"Rosoneri" su se vrlo brzo vratili u meč, golovima u 24. i 26. minuti. Najprije je Hakan Čalhanolu (Calhanoglu ) smanjio na 1:2, a Samu Kastiljeho (Castillejo) dvije minute kasnije poravnao rezultat.

Krunića je na poluvremenu zamijenio Sandro Tonali, a potpuni preokret dogodio se u 50. minuti kada je Jens Hauge pogodio za 3:2.

Brahim Diaz je golom u 82. minuti ovjerio trijumf Milana.

Lil je u istoj grupi također nakon preokreta slavio protiv praške Sparte rezultatom 2:1. Sparta je imala prednost od 71. minute, a posljednjih 25 minuta igrali su s igračem manje. Međutim, domaći su u posljednjih 10 minuta uspjeli doći do preokreta i slaviti pobjedu.

Lil je prvi u grupi H sa 11 bodova, prati ga Milan sa 10, treća Sparta je osvojila šest, a posljednji Seltik samo bod.

Anel Šabanadžović je s klupe odgledao poraz njegovog AEK-a protiv Brage 2:4 u grupi G. U istoj grupi Lester je poražen na gostovanju kod Zorje minimalnim rezultatom 1:0.