Džeko ušao s klupe i pogodio, Lončar strijelac u remiju Rijeke i Real Sosijedada

Ponovo spektakl u Glazgovu, Rendžers dva puta gubio i na kraju došao do pobjede

A. M.

Džeko: Ušao s klupe i postigao gol

Kompletirano je 5. kolo grupne faze Evropske lige.

Roma našeg Edina Džeke slavila je još jednu pobjedu u grupi A savladavši na domaćem terenu Jang bojs rezultatom 3:1. Džeko je u igru ušao u 60. minuti, a u 81. postigao je treći gol za "Vučicu" i riješio pitanje pobjednika.

• Statistika Edina Džeke protiv Jang bojsa

Statistika Edina Džeke protiv Jang bojsa

U istoj grupi Kluž, za koji je naš Mateo Sušić odigrao svih 90 minuta, remizirao je sa ekipom CSKA iz Sofije u utakmici bez golova.

Sead Kolašinac je odigrao cijeli meč u novom trijumfu Arsenala u grupi B. "Tobdžije" su slavile ubjedljivu pobjedu protiv bečkog Rapida rezultatom 4:1, a u austrijskoj ekipi u igru nije ulazio Srđan Grahovac.

Stjepan Lončar je bio strijelac u remiju Rijeke na gostovanju Real Sosijedadu. Riječani su dva puta vodili, ali je ekipa iz San Sebastijana na kraju došla do remija. Luka Menalo je na terenu proveo 80 minuta.

• Statistika Stjepana Lončara

Statistika Stjepana Lončara

Gojko Cimirot nije bio u rosteru Standarda koji je poražen u Glazgovu od Rendžersa rezultatom 3:2 iako je tim iz Liježa dva puta imao prednost.