Debakl Vest broma kod kuće, pet golova u mreži Bilićevog tima

Drugo poluvrijeme obilježila je dominacija Kristal palasa

Slaven Bilić. Agencije

A. M.

6.12.2020

Fudbaleri Vest bromvič albiona doživjeli su debakl kod kuće u meču 11. kola Engleske premijer lige protiv Kristal palasa. Gosti su slavili ubjedljivu pobjedu rezultatom 1:5.

Već u osmoj minuti autogolom Darnela (Darnell) Furlonga domaći su načeli sopstvenu mrežu.

Nadu Vest bromu vratio je Konor Galaher (Conor Gallagher) golom u 30. minuti, ali nije dugo trajalo slavlje domaćeg tima.

Meč je praktično riješen četiri minute kasnije kada je Mateus (Matheus) Pereira zaradio direktan crveni karton.

Drugo poluvrijeme obilježila je dominacija Kristal palasa. Vilfred (Wilfried) Zaha je pogodio za 1:2 u 55. minuti, a goleadu nastavio Kristijan (Christian) Benteke četiri minute kasnije.

Ponovo je Zaha pogodio u 68. minuti, a još jednom se u strijelce upisao i Benteke u 82. minuti, kada je i postavio konačnih 1:5.