Ahmedhodžić asistirao u visokoj pobjedi Malmea

Malme na najbolji način zaključio šampionsku sezonu

Slavlje fudbalera Malmea. Twitter

Piše: A. M.

6.12.2020

Malme je u posljednjem kolu prvenstva Švedske slavio ubjedljivu pobjedu protiv Estersunda rezultatom 4:0 i na najbolji način zaključio šampionsku sezonu obzirom na to da su prvi na tabeli s devet bodova više od drugoplasiranog Elfsborga.

Reprezentativac BiH Anel Ahmedhodžić upisao je asistenciju kod drugog gola svoje ekipe.

Malme je poveo u šestoj minuti golom Andersa Kristijansena (Christiansen), a prednost domaćih udvostručio je Ajzak Telin (Isaac Thelin) na asistenciju Ahmedhodžića.

Kristijansen je sa bijele tačke povisio na 3:0, a Erik Larson (Eric Larsson) postavio konačnih 4:0.

Statistika Anela Ahmedhodžića. SofaScore

Anel Ahmedhodžić je na terenu proveo svih 90 minuta, a prema SofaScore dobio je ocjenu 7.6. Osim asistencije, zabilježio je sjajnu tačnost pasova (92%) i dobio sve zračne duele.