Sjetl Saundersi i Kolumbus Kru u finalu MLS lige

Pobjednici Zapadne i Istočne konferencije

Sjetl u finalu Zapada savladao Minesotu. TWITTER

A. V.

8.12.2020

Nogometaši Sjetl Saundersa će u nedjelju braniti naslov u finalu američke MLS lige protiv Kolumbus Krua nakon što su u finalu Zapadne konferencije savladali Minesotu junajted s 3:2.

Sjetl Saundersi napravili su veliki preokret jer su do 75. minute gubili s 0:2, prenosi Hina.

Minesota se činila sigurnom za finale nakon što su Emanuel Rejnoso (Reynoso) - 29' i Bakaje Dibasi (Bakaye Dibassy) - 67' pogodili mrežu prvaka, no ekipa iz države Vašington se nije predala.

Vil Bruin (Will Bruin) je smanjio u 75. minuti, Raul Ruidiaz u 89. izjednačio, a u trećoj minuti sudijske nadoknade udarcem glavom nakon kornera Šveđanin Gustav Svenson (Svensson) donosi pobjedu Sjetlu i četvrto MLS finale u pet sezona.

Na putu prema trećem naslovu stajat će im Columbus Kru, koji je u nedjelju u finalu Istoka s 1:0 porazio Nju Ingland.