{TOK UTAKMICA} Atalanta se pridružila Liverpulu u osmini finala

Pratite tekstualni prijenos susreta šestog kola u grupama D i H

Murijel: Strijelac za pobjedu Atalante. AFP

9.12.2020

99' - Završen je i meč u Herningu. Midtjiland i Liverpul su remizirali 1:1. Liverpul ide u osminu finala kao prvoplasirani iz grupe D.

96' - Kraj u Amsterdamu. Atalanta je u osmini finala.

89' - Poništen je gol Liverpulu zbog ofsajda.

85' - Izgleda da je gotovo u Amsterdamu. Muriel pogađa za vodstvo i vjerovatno prolaz Atalante.

79' - Ajaks je ostao s igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Rajan Gravenberh.

93' - Kraj u Parizu. PSG je slavio s 5:1 protiv Bašakšehira i osvojio prvo mjesto u grupi H ispred Lajpciga.

77' - Postigao je Midtjiland drugi gol preko Šolca, ali je on poništen zbog ofsajda.

75' - Zicer za Klasena. Šta je propustio veznjak Ajaksa...

73' - Mogao je PSG do šestog gola, ali golman gostiju Gunok sjajno brani Embapeu. Dvije minute prije toga zaustavio je pokušaj Nejmara.

66' - Umalo je Midtjiland preokrenulo rezultat. Za malo je neprecizan Kaba.

62' - Sviran je penal za Midtjiland. Loptu je uzeo Šolc i poravnao rezulat.

49' - Dvije velike šanse propustio je Mitdjiland u samo jednoj minuti. Prvo je Evander pogodio prečku, da bi potom Kaba šutirao nekoliko centimetara pored gola.

62' - PSG stiže do petog gola. Svoj drugi večeras postiže Embape.

57' - Topal je smanjio prednost PSG-a. Sada je 4:1.

50' - Velikih 4:0 u Parizu. Nejmar postiže het-trik!

46' - Počinje drugo poluvrijeme u Parizu.

45' - Gotovo je i u Amsterdamu. Bez golova u duelu Ajaksa i Atalante. Rezultat koji odgovara gostima.

45' - Kraj prvog poluvremena u Herningu. Liverpul ima vodstvo od 0:1.

45'- Uzvraća Žota na drugoj strani, gdje fenomenalno brani Hansen.

44' - Bila je to velika prilika za Mitjiland. Aver Mabil je pokušao, a sjajnu odbranu upisao Keleher.

45' - Poluvrijeme u Parizu. Velikih 3:0 za PSG.

32' - Dobra prilika za Liverpul. Salah je proigrao Divoka Origija, koji šutira pored gola.

42' - Sada je sigurno 3:0. Pogodio je Kilijan Embape s bijele tačke.

39' - Poništen je gol PSG-u, koji je postigao Mičel Baker.

38' - PSG stiže do drugog gola. Ponovo je strijelac Nejmar.

21' - Nejmar pogađa za vodstvo PSG-a protiv Istanbul Bašakšehira.

18' - Odlična prilika za Kilijana Embapea, koji šutira za malo preko gola.

2' - Liverpul je odmah poveo u Herningu protiv Midtjilanda. Pogodio je Mohamed Salah nakon velike greške odbrane domaćina.

1' - Počele su sve utakmice.

-15' - Liverpul će protiv Midtjilanda nastupiti s debitantnom Lejtonom Klarksonom.

-20' - Poznati su sastavi za meč Ajaksa i Atalante.

Od 18:55 sati igraju se susreti posljednjeg šestog kola Lige prvaka u grupi D, gdje se u direktnom dvoboju za prolaz dalje sastaju Ajaks i Atalanta.

Atalanta trenutno ima bod više na svom kontu i za plasman u osminu finala odgovarat će joj i remi, dok Ajaksu igra isključivo pobjeda.

U drugom susretu Liverpul, koji je već osigurao prolaz dalje, gostuje Midtjilandu.

Istovremeno će u Parizu biti nastavljen susret između PSG-a i Istanbul Bašakšehira, koji je prekinut sinoć u 23. minuti zbog rasističkog skandala, kada su igrači gostujuće ekipe napustili teren jer je četvrtu sudija uputio uvrede ka njihovoj klupi.